iphone

Najnowszy iPhone – co nowego dał nam Apple?

iPhone X – flagowy, najnowszy produkt Apple jest już w sprzedaży od ponad roku. W wrześniu 2018 r. Apple zaprezentował kolejne modele: iPhone XS, iPhone XS Max oraz iPhone XR. Jakie rozwiązania zostały uznane za kluczowe dla tych najnowszych iPhonów?

iPhone X

Zacznijmy od modelu bazowego. Tym, co zachwyciło użytkowników, jest na pewno rozmiar ekranu w relacji do rozmiaru całego telefonu. Jeśli popatrzymy na starsze modele iPhone – np. porównamy go z iPhonem 8 – ekran jest znacznie większy przy mniejszych rozmiarach całego korpusu. 5,8 cala prezentuje się naprawdę imponująco. Ten efekt Apple osiągnął dzięki ograniczeniu ramek bocznych, wprowadzając ekran edge-to-edge. Bardzo istotne są również jego proporcje: 19.5:9 i to, że został wykonany w technologii OLED.

Zostając przy designie, trzeba oczywiście powiedzieć, że iPhone X został wykonany ze szkła połączonego z nierdzewną stalą chirurgiczną. To robi wrażenie! Wszyscy zaznajomieni z technologią touch ID teraz będą korzystać z nowej – Face ID czyli rozpoznawanie twarzy. Trzeba również odzwyczaić się od używania przycisku Home – co ponoć nie jest trudne. Intuicyjne rozwiązania pozwalają na chowanie i przeglądanie aplikacji za pomocą prostych ruchów.

iPhone XS

A jakie rozwiązania wprowadzono do kolejnych modeli. Przede wszystkim udoskonalono to, co zachwycało we wcześniejszym modelu. Jeśli chodzi o sam wyświetlacz, to można go nazwać klonem poprzedniej wersji, ale nie jest to zarzut. Usprawniono natomiast głośniki stereo. Połączenie tych dwóch zalet sprawia, że XS jest doskonałym urządzeniem do oglądania filmów. Kolejnym elementem, który podrasowano jest Face ID – ten działa szybciej i jest bardziej bezpieczny od poprzedniej wersji.

Awarie iPhona opanowane?

Czy nowe modele będą mniej awaryjne od tych starszych? Na pewno w niektórych kwestiach tak. Apple zadbał np. o lepszą wodoodporność X i XS. Ten najnowszy spełnia normę iP68. Podobno nie straszne mu będzie też zalanie nieco innymi niż woda płynami jak: kawa, soki, piwo.

Artykuł powstał dzięki współpracy ze specjalistycznym serwisem iPhone – iHaven, który daje nowe życie wszystkim waszym ulubionym, ale uszkodzonym urządzeniom od Appla.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *