laptop dla gracza

Laptop dla gracza – jaki wybrać?

Urządzenia gamingowe to charakterystyczny rodzaj sprzętu, o określonych cechach i parametrach spełniających wymagania gier. Tak jest też w przypadku komputerów, których podzespoły muszą być na tyle mocne, aby użytkownik mógł w pełni cieszyć się walorami grania. W tym artykule weźmiemy pod lupę laptop do gier, na podstawie którego omówimy najistotniejsze cechy sprzętu gamingowego.

Jeśli chodzi o komputery gamingowe, to dotychczas za lepsze pod tym kątem uważano stacjonarne jako te, stwarzające większe spektrum możliwości. Jednak wysokie zaawansowanie technologiczne laptopów do gier, pokazuje, że dorównują swoją funkcjonalnością i wydajnością stacjonarnym odpowiednikom. Co więcej, świat idzie w kierunku mobilności i pewnej niezależności, która oferuje pełną swobodę funkcjonowania. Zwarzywszy na ten fakt, coraz bardziej popularny w środowisku gamingowym staje się laptop do gier. Przyjrzyjmy się mu bliżej.

Laptop do gier – cechy charakterystyczne

Laptop dla gracza powinien być mocnym sprzętem pod każdym kątem. Do jego cech charakterystycznych zaliczymy bardzo dobry procesor, odpowiednią kartę graficzną, większą liczbę pamięci RAM, szybki dysk SSD. To także wysokiej rozdzielczości wyświetlacze, liczne porty zewnętrzne, układy chłodzenia, wzmocnione audio czy też złącza LAN o większej przepustowości. Laptop dla gracza powinien posiadać także odpowiednią przekątną ekranu i oferować możliwość ustawienia wymaganej rozdzielczości. To wszystko wpłynie na płynną i komfortową grę. W dalszej części artykułu, omówimy bardziej szczegółowo poszczególne parametry, jakie powinien posiadać laptop do gier.

Laptop dla gracza – dedykowane podzespoły

Laptop dla gracza, powinien posiadać przede wszystkim bardzo wydajny układ graficzny i szybki procesor. Omówmy sobie te najbardziej istotne elementy z tymi dwoma komponentami na czele.

Karta graficzna
Karta graficzna stanowi bardzo istotny podzespół laptopa do gier. To ona odpowiada za jakość rozgrywki, rozdzielczość, wszelkie szczegółowe ustawienia i liczbę klatek na sekundę (fps). Mocna karta graficzna zapewni dobrą wydajność, co wpłynie na wysoką jakość gry.

Procesor
Wydajny i mocny procesor będzie w stanie wykorzystać pełne możliwości karty graficznej.
Powinien być on minimum czterordzeniowy. Gry mniej wymagające, z powodzeniem może obsłużyć procesor Intel Core i5, natomiast bardziej intensywny gaming, będzie już wymagał procesorów i7 lub i9. Natomiast w przypadku procesorów AMD, do gier polecane są z serii Ryzen.

Pamięć RAM
Pamięć RAM wpływa na lepszą wydajność laptopa, a co za tym idzie na szybszą i lepszą grę. Minimalna jej ilość powinna wynosić 8GB. Należy przy tym pamiętać, że laptop do gier posiada możliwość zwiększenie ilości pamięci RAM.

Dysk
Na lepszy komfort gry, wpłynie także dysk. Chcąc, aby nasz laptop do gier był szybki, gra dzięki niemu przebiegała płynnie do zainwestujmy w dysk SSD, który spełni nasze oczekiwania w pełni.

Ekran
Wybierając laptop dla gracza warto zwrócić uwagę także na ekran. Chcąc zwiększyć efektywność naszej gry zadbajmy o odpowiednią rozdzielczość, co najmniej Full HD, a nawet i 3K oraz 4K. Matową matrycę, która pozwoli nam grać przy każdym świetle oraz większą przekątną ekranu 17.3” lub 18.4”, która zapewni nam lepsze pole widzenia.

Wymieniliśmy najważniejsze podzespoły, które będą decydowały o jakości gry. Warto też zwrócić uwagę na układ chłodzący, który zapewni stabilną pracę urządzenia przy dużej mocy. Czy też porty, których liczba i rodzaj wpłynął na lepszą funkcjonalność i możliwość podłączania kolejnych urządzeń.

Laptop do gier – cena

Laptop dla gracza jest dość drogim sprzętem i nie każdy może sobie pozwolić na ten swój wymarzony. Jednak nic bardziej mylnego. Warto w tym przypadku zwrócić uwagę na komputer¬¬¬ gamingowy poleasingowy. Dlaczego akurat taki? Otóż możemy mieć swój upragniony laptop do gier w dobrej cenie o doskonałych parametrach. Są to markowe urządzenia pochodzące od renomowanych i znanych producentów. Gwarantują nam bezawaryjność, gdyż są przetestowane i sprawdzone, a wszelkie wady zostały wyeliminowane. Taki laptop do gier poleasingowy jest także objęty gwarancją. Jak widać, jest to świetna opcja, aby zostać posiadaczem komputera, na który w normalnym sklepie nie byłoby nas stać. Tu polecamy zapoznać się z ofertą doświadczonego sprzedawcy używanego sprzętu IT znanych marek, którym jest DEVICE. Reprezentuje wysoką jakość produktu w bardzo atrakcyjnych cenach.
Wybór laptopa dla gracza powinien być już teraz dużo prostszy. Inwestujmy w to co dobre nie przepłacając za to.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *