Leki na wszystkie choroby – czy uda się go wynaleźć?

Ludzkość w ciągu ostatniej dekady dokonała ogromnego postępu. Rozwój technologiczny jest bardzo szybki i z każdym rokiem przyspiesza. Co to oznacza dla zwykłych ludzi? Czy uda się wynaleźć lek na raka, a może jeszcze lepiej – lek na wszystko?

Ogromna praca chemików

Codziennie chemicy i biolodzy na całym świecie pracują w laboratoriach nad nowymi lekami, albo udoskonalają stare. Choroby, które trapiły ludzkość jeszcze kilkanaście lat temu teraz są coraz rzadsze. Szczepionki, leki, syropy, antybiotyki – to wszystko ma za zadanie chronić zdrowie i życie ludzi. Widać efekty, średnia wieku wzrosła praktycznie w każdym kraju na świecie, jednak ciągle jest mnóstwo chorób i dolegliwości uważanych za nieuleczalne.

Lek na raka

Jednym z najczęściej padających pytań w dziedzinie medycyny jest to, czy i kiedy uda się wynaleźć lek na raka. Warto wziąć pod uwagę, że lek na raka, to będzie w zasadzie lek na wszystko, ponieważ na ten moment to rak zbiera największe żniwo. Trzeba jednak pamiętać, że mianem nowotworu określa się wiele różnych przypadków, więc niemożliwym będzie stworzenie jednego leku. Jeżeli już to każda przypadłość będzie miała swoje lekarstwo. Praca chemików to przede wszystkim dążenie do tego typu rozwiązań, ale pamiętajmy, że bakterie i wirusy mogą mutować i uodparniać się, więc nawet jeśli zwycięstwo w tej kwestii jest możliwe, to na pewno będzie bardzo trudne i skomplikowane.

Lek na wszystkie choroby to ciągle domena science fiction, jednakże postęp nauki jest ogromny i być może doczekamy się takiego odkrycia jeszcze za naszych czasów.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *