Jaki wybrać monitor pod gry komputerowe?

Każdy gracz doskonale wie jak ważny podczas gry jest odpowiedni monitor. Wybór monitorów na rynku jest bardzo szeroki. To jednak samego wyboru nie ułatwia. Dlatego decydując się na zakup monitora do gier warto wziąć pod uwagę kilka elementów.

Rozdzielczość monitora

Pierwszym, niezwykle ważnym elementem jest rozdzielczość monitora. Oczywiście najlepiej jeśli będzie to duża rozdzielczość, jednak warto wiedzieć, iż wybór tej największej wcale nie musi być dobrym rozwiązaniem. Pod uwagę należy wziąć między innymi to w jakiej odległości będziemy znajdować się od monitora. Często wystarczy monitor już o rozdzielczości 17 – 19 cali. To wystarczająco duża rozdzielczość monitora.

Jasność monitora i czas reakcji plamki

Drugim ważnym elementem jest jasność monitora. To ona m.in odpowiada za żywe kolory jakie widzimy na ekranie. Ogólnie przyjmuje się, iż najlepszą, optymalną wartością będzie 140 cd/m2. Niezwykle ważny jest także taki parametr, jak reakcja plamki. Jest to okres określany w milisekundach, jaki jest potrzebny do zapalenia się i zgaśnięcia pojedynczego piksela. Im mniej, tym ekran lepiej radzi sobie z dynamicznym obrazem. Jeśli chodzi o żywe kolory, to wielu użytkowników zwraca także uwagę na kontrast monitora. Warto jednak wiedzieć, iż jest to parament o małym znaczeniu.

Jak zatem widać istnieje przynajmniej kilka istotnych czynników jakie należy brać pod uwagę decydując się na zakup monitora przeznaczonego do gier. Oczywiście to, jaki monitor zostanie wybrany, zależy od potrzeb i oczekiwań gracza.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *