Jaki telewizor do salonu?

Zakup telewizora powinien być sprawą przemyślaną, szczególnie że urządzenie ma nam służyć przez co najmniej kilka lat. Musi okazać się dla nas wygodne i odpowiednie do wielkości pomieszczenia. Szczególnie ważne jest obliczanie odległości, na jakiej powinien znajdować się telewizor od kanapy, a także sama kwestia tego, ilu calowy telewizor opłaca się teraz kupować.

Jaki telewizor będzie najlepszy do salonu?

Zanim zdecydujemy się na zakup i wybór konkretnej marki, warto zrobić pomiary pomieszczenia i tego, jaki telewizor się w nim zmieści. Zbyt duży ekran nie będzie prezentował się ładnie w niewielkich pomieszczeniach. Ważne jest obliczanie odległości, z jakiej mamy zamiar oglądać telewizję. Dla telewizorów Full HD odległość powinna wynosić 4,2 centymetra na każdy cal ekranu, a dla telewizorów Ultra HD będzie to 2,1 centymetra na każdy cal. Mając te informacje możemy sprawdzić, ilu calowy telewizor może stanąć w naszym salonie.

Na co jeszcze warto zwracać uwagę?

Przy zakupie ważny jest wygląd i zastosowana technologia. Ekrany typu Curved wyglądają estetycznie i sprawdzają się, ale głównie do oglądania w pojedynkę. Coraz modniejsze są telewizory 4K jednak większość filmów, nie mówiąc już o telewizji, jeszcze „nie nadąża” za tą technologią, dlatego z pewnością nie będziemy mogli jej jeszcze w pełni wykorzystać. Jeśli chcemy sięgnąć po telewizor z lepszej półki, warto wybierać modele wyposażone w Full HD o wysokiej jakości przesyłanego obrazu. Sprawdzają się one znacznie lepiej i oferują wyższą jakość obrazu niż najpopularniejsze telewizory HD Ready.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *