Jak zrobić kino w domu?

Któż z nas nie lubi obejrzeć dobrego filmu? Dlatego tak często chodzimy do kina. Jednak warto wiedzieć, że istnieją możliwości, aby stworzyć małe kino we własnym domu. Wystarczy pomieszczenie, np. salon, wyposażyć w odpowiedni sprzęt.

Dobry rzutnik do projekcji

Najważniejszym elementem jest ekran, na którym będą wyświetlane filmy. Tu możliwości jest kilka. Pierwszą z nich jest zakup rzutnika. Pozwoli on na wyświetlanie filmów np. na samej ścianie lub specjalnym ekranie. Dobry rzutnik ma jeszcze tę zaletę, że nie jest to drogi sprzęt. Niestety rzutnik ma także swoje wady. Podstawową wadą rzutnika jest jakość wyświetlania filmów. Jest ona niestety mniejsza w porównaniu z telewizorem. Dlatego jeśli zależy nam najbardziej na wysokiej jakości wyświetlania obrazu, warto zainwestować w dobry, duży telewizor.

Jakość dźwięku

Duży telewizor to jednak nie wszytko. Poza obrazem nie możemy zapomnieć także o dźwięku. W tym celu zainwestować należy w dobrej jakości głośniki. Aby stworzyć kino domowe najlepszej jakości warto wybrać kilka rodzajów głośników. Podstawa to głośnik centralny. Ustawiony jest on zwykle pod ekranem i odpowiada za jakość dialogów. Drugim typem głośnika jest subwoofer, który odpowiedzialny jest za jakość basów. Oczywiście nie można zapomnieć o kolumnach przednich. Tu niezwykle ważne jest ich ustawienie w pomieszczeniu. Warto wiedzieć, że nie powinny być one ustawione w samych rogach pomieszczenia, lecz w odpowiedniej odległości od ścian. Inne głośniki, w jakie warto wyposażyć kino domowe, to głośniki efektowe.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *