Jak znaleźć odpowiedniego pracownika?

Nie ma co ukrywać, że w Polsce od kilku już lat bezrobocie systematycznie spada. Można wręcz powiedzieć, że obecnie pracodawcy mają coraz większy problem w znalezieniu dobrze wykwalifikowanych pracowników. Znalezienie i zatrudnienie dobrego pracownika staje się coraz trudniejsze.

Doświadczony pracownik

Wykwalifikowani pracownicy są rozchwytywani na rynku pracy. Mogą oni także liczyć na bardzo dobre zarobi. Dlatego też wielu przedsiębiorców ma coraz większe problemy z zatrudnieniem specjalistów. Jest tak także między innymi dlatego, iż jest na na rynku pracy coraz mniej. Można wręcz powiedzieć, iż obecnie doświadczony pracownik jest na wagę złota.

Jak znaleźć doświadczonego pracownika?

W tym celu wielu przedsiębiorców decyduje się na konkurs CV. Jest to dobre rozwiązanie jednak pod kilkoma warunkami. Przede wszystkim przedsiębiorca powinien bardzo dokładnie sprecyzować jakiego pracownika poszukuje. Chodzi tu przede wszystkim o wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe. Dzięki temu uniknie się sytuacji, w której w ramach konkursu napłynie mnóstwo CV niespełniających oczekiwań pracodawcy. Takiej sytuacji pracodawca uniknie także jeśli precyzyjnie określi ofertę dla pracownika. Chodzi tu m.in. o formę zatrudnienia oraz wysokość wynagrodzenia. Może się bowiem zdarzyć tak, że pracodawca wybierze kandydata spełniającego jego oczekiwania jednak sam kandydat na koniec zrezygnuje z zatrudnienia ponieważ uznać, iż np. wynagrodzenie jest zbyt małe. Jeśli te warunki zostaną spełnione konkurs CV może zakończyć się sukcesem.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *