Informatyka w szkole podstawowej

Trzeba przyznać, że na przestrzeni lat edukacja strasznie prze do przodu. To, czego myśmy się uczyli, zakres wiedzy jest zupełnie inny od tego, co mają dzisiejsze dzieci. Czy jest to dobre, czy też nie? To się dopiero okaże w przyszłości, kiedy dzieci wyruszą w świat.

Przyszłościowa informatyka

Bardzo duży nacisk, już od pierwszych klas szkoły podstawowej kładzie się na informatykę. Pomimo tego, że nasze dzieci i tak dużo czasu spędzają na graniu w najróżniejsze gry w domu, tak nauka dzieci na komputerach, w szkołach jest potrzebna. Trzeba przyznać, że pomimo fascynacji grami, informatyka jest bardzo przyszłościowym i dobrze opłaconym zawodem. Skąd takie twierdzenie? Wystarczy przyjrzeć się wszystkiemu wokoło nas. Sieć, urządzenia technologiczne, najnowsze wynalazki – to wszystko związane jest z informatycznym światem, który zatacza coraz szersze kręgi.

Opanować komputer

Nauka dzieci na komputerach jest dobra, aczkolwiek wszystko musi być robione pod odpowiednią kontrolą. Nie można zapomnieć, że trzeba w tym wszystkim zachować umiar. Nawet w szkole. Jednak chyba lepsza jest informatyka oraz więcej lekcji z tego zakresu, niż słuchanie o wyznaniach katolików, czy też innych religiach na całym świecie. Kto chce być ustawiony w przyszłości ten na pewno zainteresuje się na pewno zasadami programowania, robotyki, które również przedstawiane są dzieciom w młodszych klasach. A dzieciaki chłodną wiedzę w takim wieku jeszcze szybciej, co na pewno zaprocentuje w przyszłości, jeżeli tylko ktoś to polubi.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *