Gdzie wybrać się na ferie z dziećmi?

Zima zbliża się wielkimi kroki, a wraz z nią przerwy międzyszkolne. Dwa tygodnie to sporo czasu i szkoda go zmarnować na siedzenie w domu, więc warto zamiast tego wybrać się gdzieś całą rodziną.

Gdzie na ferie z rodziną?

Kierunków jest kilka, wszystko zależy od tego jak nasza rodzina lubi spędzać czas. Być może mamy już dość wszechogarniającego śniegu i tęsknimy za słońcem? Zimą ceny wyjazdów do ciepłych krajów mogą być bardzo kuszące, a turystów zdecydowanie mniej. Jeżeli jednak jesteśmy miłośnikami zimy to wyjazd na narty może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Aktywnie zimą.

Wyżej wspomniany wyjazd na narty, albo trekking w górach, a może lodowisko bądź szlakiem innych zimowych dyscyplin sportowych. Zarówno polskie góry, jak i te europejskie oferują wspaniałe stoki narciarskie, na których czas będzie płynął zdecydowanie szybciej. Jest to z pewnością lepsza alternatywa, niż spędzenie dwóch tygodni w domowym zaciszu.

Bez względu na to, jaką mamy sytuację finansową i czy lubimy zimę i śnieg czy też nie, to warto zadbać o to, żeby ten czas nie był zmarnowany. Jeżeli nie możemy wyjechać gdzieś całą rodziną, to spróbujmy zachęcić nasze dzieci do jakichś aktywności. Zimowe półkolonie albo wyjazd do dziadków również się sprawdzi, a wolny czas nie okaże się zmarnowany. Jeśli takiej możliwości również nie posiadamy, to przydomowa bitwa na śnieżki czy budowanie lodowych figur również zaktywizują dzieci i zintegrują rodzinę. Najważniejsze, żeby ten czas był spędzony efektywnie albo aktywnie.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *