Urządzenia sterowane siła woli

To niesamowite, że w dzisiejszych czasach rzeczy, które do tej pory były całkowicie niemożliwe, aktualnie znajdują się na wyciągnięcie ręki. Dzięki prężnie rozwijającej się technologii wiele niepełnosprawnych osób może cieszyć się praktycznie normalnym życiem, a wszelkie przeszkody i trudy codzienności, są coraz częściej niwelowane.

Tak jest właśnie z technologią, która aktualnie bez żadnych przeszkód może być sterowana za pomocą myśli.

Czym są urządzenia sterowane mózgiem?

Wśród urządzeń sterowanych mózgiem z całą pewnością można wskazać telefon sterowany myślami, ale i komputery, dzięki którym nawet osoby sparaliżowane, bez żadnych problemów mogą kontaktować się ze światem zewnętrznym. Urządzenia elektryczne wykorzystują fale mózgowe EEG oraz EMG, aby skutecznie przetwarzać dane, które pojawiły się w mózgu podczas procesu myślenia.

Dla kogo urządzenia sterowane mózgiem będą zbawieniem?

Z całą pewnością dla osób, które z powodów różnych schorzeń nie mają możliwości samodzielnego pisania za pomocą klawiatury. Udowodniono także, że telefon sterowany myślami, czy też komputer, na który wpływa się samą siłą woli, przynoszą znaczące korzyści, jeśli chodzi o terapie psychologiczne.

Na pewno nowa technologia jest wybawieniem dla wszystkich sparaliżowanych i uziemionych osób, dla których możliwość skorzystania z komputera jest jedynym oknem na świat. W ten sposób nawet najbardziej chore osoby będą w stanie zawiadomić pomoc w razie potrzeby lub połączyć się z dawno nie widzianymi znajomymi.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *