Ortodonta Warszawa

Nowe metody na prostowanie zębów

Coraz więcej osób boryka się z problemami dotyczącymi krzywiących się zębów. Niestety może to stwarzać dla nich pewien dyskomfort wizualny oraz funkcjonalny. Krzywe zęby nie są estetyczne a w dodatku mogą powodować trudności w mówieniu czy też gryzieniu. Z tego względu zaleca się wizytę u ortodonty, który podejmie odpowiednie leczenie. Ostatnimi czasy bardzo popularnymi stały się metody wykorzystujące przeźroczyste nakładki prostujące zęby.

Poznajemy nakładki prostujące zęby

Obecnie na rynku występują trzy metody. Pierwsza pochodzi z USA jest to Invisalign. W Europie natomiast popularny stał się również Orthocaps. Istnieje także metoda prostowania zębów przy zastosowaniu alignerów czyli przeźroczystych szyn. Wszystkie trzy metody łączy jedno – stosuje się je do niwelowania luk między zębowych oraz koryguje wady zgryzu. Nakładki nie są na stałe przytwierdzone do zębów więc aby uzyskać zadowalający efekt trzeba nosić je minimum 20h dziennie.

Ortodonta Warszawa

Zalety stosowania nakładek na zęby

Dzięki nowoczesnej ortodoncji prostowanie zębów stało się bezbolesne. W dodatku nie wymaga zbyt wielu zabiegów, czyli jest niekłopotliwe. Warto również wspomnieć, że stosowanie, metody choćby invisalign skraca okres leczenia. Nowe sposoby korekcji zgryzu umożliwiają zdejmowanie aparatu podczas jedzenia lub mycia zębów. A samo jego noszenie jest niewidoczne.

Jak wygląda leczenie?

Na samym początku należy odwiedzić ortodontę. Tylko taki specjalista będzie w stanie dopasować do nas odpowiedni aparat czy też nakładki na zęby. Następnie planuje się leczenie w oparciu o zdjęcie zgryzu. Lekarz pobiera od nas wycisk, który ma posłużyć do produkcji nakładek. Po ich wykonaniu rozpoczyna się leczenie właściwe. Otrzymując zadowalający efekt należy zastosować nakładki retencyjne które utrwalą położenie zębów.

Jeżeli chcemy mieć piękny i zdrowy uśmiech warto udać się do specjalisty i zacząć nosić aparat lub nakładki. Tylko w ten sposób osiągniemy zamierzony efekt. Trzeba się jednak nastawić na długofalowe działania okupione pewnymi wyrzeczeniami, jednak efekt powinien nam to wszystko zrekompensować.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *