świece relaksacyjne

Pomysł na wieczorny relaks w towarzystwie zapachowych świec

Jesienne i zimowe wieczory to czas wyjątkowy. Natura zwalnia, a my razem z nią. Nie ma lepszego momentu na odpoczynek, regenerację ciała i umysłu. Jak wprowadzić się w stan przyjemnego odprężenia? Sprawdźcie, co będzie waszym sprzymierzeńcem podczas wieczornego relaksu.

Zapachowe świece relaksacyjne

Pierwsza rzecz, która najczęściej przychodzi do głowy, kiedy myślimy o odprężeniu, to zapachowe świece relaksacyjne. Dlaczego akurat one? Przyczyn jest kilka. Obraz płonących świec jest zapisany w naszych umysłach jako ten, który przynosi wyciszenie i ukojenie. Skojarzenia mają dużą moc, dlatego znacznie łatwiej właśnie przy świecach się zrelaksować. Ważną rolę odgrywa również samo światło świec, które jest bardzo łagodne, miękkie i naturalne. Dzięki temu wprowadza umysł w stan wyciszenia, co przy sztucznym oświetleniu znacznie trudniej osiągnąć. I ostatnia, choć nie mniej istotna sprawa, to zapach. Węch jest potężnym zmysłem, przez co aromaty mają bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie i stany emocjonalne.

świece relaksacyjne

Jakie zapachy relaksują?

Do wieczornego relaksu przy świecach zapachowych najlepiej wybierać aromaty, które działają odprężająco i uspokajająco. Możemy skorzystać z mieszanek zapachowych, które w swoim składzie mają kilka aromatów o tym działaniu. Mogą być to również konkretne, jednorodne zapachy. A jeśli chcemy poeksperymentować, można wybrać dwie lub trzy świece o różnym aromacie, ale podobnym działaniu i zapalić je jednocześnie. Stworzymy w ten sposób własną kompozycję zapachową.

Ze swoich uspakajających właściwości dobrze znane są lawenda, kwiat pomarańczy, a także róży. Te aromaty to jedne z bardziej popularnych i łatwo dostępnych, jeśli chodzi o świece zapachowe. Nieco rzadziej stosowane są geranium, rozmaryn czy bazylia, które charakteryzują się działaniem odprężającym.

Co oprócz świec zapachowych?

Forma relaksu zależy od naszych upodobań. Czasem do świec wystarczy dołączyć muzykę, lampkę wina, ulubioną herbatę czy kojące zioła. Doskonale zadziała również gorąca kąpiel. Najistotniejsze, by prawdziwie odczuć i docenić przyjemność właśnie tej chwili – być, chociaż przez krótki czas, właśnie tu i teraz.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *