odnowienie uprawnień na przewóz rzeczy

Gdzie uzyskać uprawnienia na przewóz rzeczy?

Uprawnienia na przewóz rzeczy kat. B są konieczne w przypadku, gdy jest się kierowcą przewożącym różne ładunki.  Zazwyczaj wiąże się to  z pracą zawodową. Oczywiście istotne jest posiadanie odpowiedniej kategorii prawa jazdy. Kwalifikacja wstępna na przewóz rzeczy obejmuje zajęcia teoretyczne oraz praktyczne. Całość kończy się pisemnym testem kwalifikacyjnym.

Jak wygląda kurs na przewóz rzeczy?

Aby przystąpić do kursu należy spełnić kilka warunków. Przede wszystkim należy mieć ukończone 18 lat oraz posiadać prawo jazdy kategorii B. Potrzebne jest również orzeczenie psychologiczne oraz lekarskie.

jak wygląda kurs na przewóz rzeczy

Szkolenie prowadzone jest na dwa sposoby, poprzez metodę wykładową lub z wykorzystaniem platformy elearningowej. Takie możliwości są dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza druga propozycja odpowiada osobom zabieganym, mogą oni uczyć się w wolnym czasie np. po pracy. Dostosowują oni czas edukacji do swoich możliwości. Firma Edures zapewnia właśnie takie rozwiązania edukacyjne. Szkolenie obejmuje 280 godzin, w tym 260 godzin zajęć teoretycznych,  gdzie wiedza jest dogłębnie przekazana. 20 godzin to zajęcia praktyczne. Po zakończeniu szkolenia, uczestniczy się w egzaminie składającym się z dwóch części. Test podstawowy zawiera 20 pytań, test specjalistyczny 10 pytań.

Zalety kursu na przewóz rzeczy

Dzięki zdanemu egzaminowi, w terminie 7 dni otrzymuje się Świadectwo Kwalifikacji Zawodowej. Jest ono ważne przez 5 lat. Później należy odnowić uprawnienia na przewóz rzeczy. Uprawnienia do przewozu towarów niebezpiecznych uzyskuje się po przejściu szkolenia ADR. Profesjonalnie przeprowadzone kursy pozwolą uczestnikom  przekazać wszelkie ważne informacje dotyczące transportu materiałów niebezpiecznych.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *