Czy tworzenie stron www jest trudne?

Technologia zmienia się niezwykle szybko. Dotyczy to także tworzenia stron internetowych. Jeszcze kilka lat temu, aby stworzyć własną stronę internetową potrzebna była odpowiednia wiedza z zakresu programowania. Dziś nie jest to już konieczne. Niemal każdy może już samodzielnie stworzyć własną stronę www.

Systemy CMS

Jak to możliwe? Wszystko dzięki powstaniu tzw. systemów zarządzania treścią. Co ważne, wiele z nich jest darmowych i każdym może z nich skorzystać i na ich podstawie budować swoją stronę internetową. Systemy CMS są bowiem bardzo intuicyjne i nie wymagają skomplikowanej wiedzy z zakresu takich języków programowania jak HTML czy PHP. CMS oferuje gotowe szablony, które możemy dowolnie edytować i dostosowywać stronę do własnych potrzeb.

Szablony i gotowe wzory graficzne

Jeszcze kilka lat temu barierą w samodzielnym tworzeniu stron internetowych był nie tylko brak znajomości języków programowania, ale także brak odpowiednich umiejętności w tworzeniu grafiki pod potrzeby stron internetowych. Obecnie ten problem także znika. Wspomniane bowiem systemy zarządzania treścią oferują gotowe wzory graficzne. Także tworząc stroną internetową od razu możemy skorzystać z gotowego szablonu graficznego. Ponad to CMS dają nam możliwości niezwykle prostej edycji danego szablonu, a tym samym dostosowania gotowych wzorów graficznych pod własne potrzeby.

Wszystko wskazuje na to, że z czasem tworzenie stron internetowych będzie coraz prostsze i łatwiejsze. Dzięki temu każdy z nas będzie mógł stworzyć własną stronę internetową.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *