balsam ujędrniający

Balsamy do ciała

Każdy pragnie mieć piękną skórę. Gładką, delikatną w dotyku, promienistą. Wówczas czujemy się atrakcyjniejsi i młodsi. Warto wiedzieć, że dbając o skórę, dbamy o całą naszą sylwetkę. Należy jedynie stosować balsam do ciała. Na obecnym rynku kosmetycznym możemy znaleźć różne rodzaje balsamów. Jaki powinniśmy wybrać?

Rodzaje balsamów do ciała apteka internetowa Wapteka

Najważniejszym krokiem w wyborze właściwego kosmetyku do pielęgnacji własnego ciała jest ustalenie, jaki posiadamy typ skóry. Jest to bardzo konieczne, ponieważ każdy typ skóry posiada własne potrzeby. U jednego potrzeba nawilżenia skóry u innego ujędrnienia.

balsam nawilżający

Oto główne rodzaje balsamów.

    1. Balsam nawilżający – jest to idealny kosmetyk, który świetnie się sprawdzi u osób z suchą skórą. Posiadają one lekką konsystencję oraz szybko się wchłaniają. Powinniśmy wybierać te, które w swoim składzie zawierają masło shea, proteiny mleka, aloes, ekstrakty z miodu lub soi.
    1. Regenerujący balsam – są to balsamy do bardzo suchej skóry. Mają na celu odbudowę uszkodzonej skóry oraz stymulować produkcję ceramidów. Świetnie sprawdzają się zimą, gdy nasza skóra jest podrażniana przez wiatr i mróz. Powinny one zawierać większe ilości lipidów oraz proteiny jedwabiu.
    1. Balsam ujędrniający – jest przydatny dla osób będących na diecie, ćwiczących, starających się schudnąć. Przyspiesza on eliminację tłuszczów z tkanek, redukuje cellulit oraz pobudza produkcję kolagenu. Tego rodzaju balsam powinien zawierać kofeinę bądź L-karnitynę. Substancje te sprawiają, że skóra jest sprężysta i jędrniejsza.
  1. Brązujący balsam – jest on idealny dla osób z jasną karnacją, które chcą osiągnąć efekt opalonej skóry. Powinny one zawierać dihydroksyaceton, drobinki złota oraz wyciąg z orzecha włoskiego.
Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *