Rekrutacja kandydatów do pracy

Rozmowa kwalifikacyjna jest bardzo ważna, a jej przebieg powinien być bezbłędny, jeśli chce się mieć szansę na zdobycie upragnionej pracy. Warto więc być do niej odpowiednio przygotowanym i wziąć pod uwagę najważniejsze kwestie, jakie mogą pojawić się podczas rozmowy.

Czym jest konkurs CV?

Konkurs CV to nic innego jak nagrodzenie najlepszego CV spośród tych złożonych w danej firmie. Nagradzane zostaje CV, którego właściciel posiada największe doświadczenie, a także ukończył najbardziej prestiżowe studia. Warto więc dbać o to, aby CV bogate było w ciekawostki, a także rzeczy, które najbardziej pasują do profilu danej firmy i mają szansę zainteresować na dłużej konkretnego pracodawce.

Jak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną?

Oczywiście nie każdy może wygrać konkurs CV i wtedy jedyne, co pozostaje to postaranie się, aby rozmowa kwalifikacyjna przebiegła gładko i wystarczająco zachęciła potencjalnego pracodawcę.

Z całą pewnością przed przyjściem na taką rozmowę, warto zastanowić się, co jest mocną stroną samego siebie, a nad czym można by jeszcze popracować. Warto przygotować też parę słów na temat pracy, w której jako ostatniej się pracowało. Potencjalny pracodawca może być zainteresowany tym, jakie stanowisko się tam obejmowało i jakie obowiązki należało wypełniać. Bardzo ważne jest też samo dobre wrażenie, a więc odpowiedni dobór słów, elegancki wygląd i opanowanie swoich emocji. Już samo zachowanie podczas rozmowy może wpłynąć na nasz odbiór przez potencjalnego pracodawcę.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *