Rekrutacja kandydatów do pracy

Rozmowa kwalifikacyjna jest bardzo ważna, a jej przebieg powinien być bezbłędny, jeśli chce się mieć szansę na zdobycie upragnionej pracy. Warto więc być do niej odpowiednio przygotowanym i wziąć pod uwagę najważniejsze kwestie, jakie mogą pojawić się podczas rozmowy.

Czym jest konkurs CV?

Konkurs CV to nic innego jak nagrodzenie najlepszego CV spośród tych złożonych w danej firmie. Nagradzane zostaje CV, którego właściciel posiada największe doświadczenie, a także ukończył najbardziej prestiżowe studia. Warto więc dbać o to, aby CV bogate było w ciekawostki, a także rzeczy, które najbardziej pasują do profilu danej firmy i mają szansę zainteresować na dłużej konkretnego pracodawce.

Jak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną?

Oczywiście nie każdy może wygrać konkurs CV i wtedy jedyne, co pozostaje to postaranie się, aby rozmowa kwalifikacyjna przebiegła gładko i wystarczająco zachęciła potencjalnego pracodawcę.

Z całą pewnością przed przyjściem na taką rozmowę, warto zastanowić się, co jest mocną stroną samego siebie, a nad czym można by jeszcze popracować. Warto przygotować też parę słów na temat pracy, w której jako ostatniej się pracowało. Potencjalny pracodawca może być zainteresowany tym, jakie stanowisko się tam obejmowało i jakie obowiązki należało wypełniać. Bardzo ważne jest też samo dobre wrażenie, a więc odpowiedni dobór słów, elegancki wygląd i opanowanie swoich emocji. Już samo zachowanie podczas rozmowy może wpłynąć na nasz odbiór przez potencjalnego pracodawcę.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *