Praca w branży IT – czy jest zapotrzebowanie?

Branża IT w naszym kraju od wielu już lat przeżywa prawdziwy rozkwit. Powstają nowe polskie firmy z branży programistycznej, a także coraz więcej firm zagranicznych decyduje się inwestować w naszym kraju i sięgać po polskich programistów. To wszystko sprawia, że pracy w branży IT jest coraz więcej.

Praca dla programisty

Najczęściej na naszym rynku pracy poszukiwani są wspomniani wcześniej programiści. Niestety wiele przedsiębiorstw z branży IT ma problemy ze znalezieniem i zatrudnieniem wykwalifikowanej kadry. Nie ma bowiem co ukrywać, że specjalistów z branży IT w naszym kraju brakuje.

Bardzo dobre zarobki

Nie można się zatem dziwić temu, że najlepsi programiści mogą liczyć na bardzo wysokie zarobki. Wszystko dlatego, iż obecnie firmy IT muszą wręcz bić się o najlepszych fachowców. Można wręcz powiedzieć, że w przeciągu 10 lat pensje programistów nawet się potroiły.

Dobry programista tzn. jaki?

Jak wspomniano praca dla programisty jest obecnie na topie. Jednak dobry programista musi cechować się kilkoma ważnymi elementami. Przede wszystkim musi być to osoba, która wciąż chce się rozwijać i zdobywać nową wiedzę. Branża IT bowiem wciąż się rozwija i zmienia. Dlatego dobry programista musi nadążać za najnowszymi trendami w tej branży. Po drugie warto wspomnieć o samodyscyplinie i samodzielności. Praca programisty bowiem wymaga obu tych cech. Jest to często praca pod dużą presją czasu. Dlatego dobry programista musi potrafić zarządzać swoim czasem i być samodzielnym w swoim działaniu.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *