NARZĘDZIA PNEUMATYCZNE

Narzędzia pneumatyczne

Narzędzia pneumatyczne wykorzystują siłę sprężonego powietrza, aby ułatwić użytkownikom pracę. Najlepsze narzędzia pneumatyczne to te, które zapewniają wygodę, bezpieczeństwo i precyzyjne działanie. Pozwala to na niezawodność. Oczywiście poziom hałasu także powinien zostać ograniczony tak, aby gwarantował komfort osobom pracującym z takimi narzędziami.

Klucze pneumatyczne i akcesoria

Klucze wykorzystujące zasady pneumatyki to przede wszystkim klucze udarowe, kątowe i oczywiście pneumatyczne. Oczywiście do wszelkiego rodzaju sprzętu pneumatycznego niezbędne są akcesoria. Pozwalają one na wydłużenie czasu użytkowania narzędzia. Obejmują one m.in. przewody, sprężyny, noże, złączki, końcówki. Bez takich drobnych elementów użytkowanie narzędzi pneumatycznych byłoby niemożliwe.

NARZĘDZIA PNEUMATYCZNE

Pozostałe narzędzia pneumatyczne

  • Narzędzie pneumatyczne obejmują cały wachlarz produktów. Należą do nich także:
    Nitownice pneumatyczne — służące do pracy z nitami ze stali zwykłej i nierdzewnej, miedzi i aluminium. Służą one zarówno do zastosowania w przemyśle, jak i do własnego użytku.
  • Wiertarki i wkrętarki pneumatyczne — są one szeroko wykorzystywane w zakładach mechanicznych oraz szeroko pojętym przemyśle. Ich zadaniem jest wkręcanie w różnego rodzaju materiały, np. tworzywa sztuczne, drewno, metal. W calu ułatwienia pracy często są one wyposażone w antypoślizgowe rączki.
  • Pistolety służące do przedmuchiwania sprężonym powietrzem — są świetnym rozwiązaniem, gdy zachodzi potrzeba oczyszczenia np. z wiórów i pyłów.
Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *