produkcja siłowników

Ewolucja siłowników pneumatycznych

Siłowniki pneumatyczne, jak i inne rozwiązania z dziedziny pneumatyki, znane są od wielu lat. Na przestrzeni czasu pneumatyka uległa jednak wielu przemianom, przez co dzisiaj produkcja siłowników daje nieco odmienne rezultaty niż kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat temu. Na czym polega różnica i czego można się spodziewać w przyszłości?

Inteligentne urządzenia

W poprzednim wieku najważniejszymi cechami urządzeń przemysłowych były: wydajność, generowane koszty użytkowania oraz bezpieczeństwo. Produkcja siłowników nadal skupia się na tym, aby elementy te były maksymalnie wydajne oraz nie stanowiły żadnego zagrożenia. Obniżane są również koszty użytkowania sprzętu przemysłowego. Pojawił się jednak jeszcze jeden istotny czynnik, jakim jest inteligencja urządzeń. Obecnie wiele uwagi zwraca się na zdolność sprzętu do minimalizowania liczby działań, które musi wykonać człowiek. Inteligentne rozwiązania wpływają na wzrost komfortu użytkowania sprzętu, a także wspomnianych już wcześniej – wydajności oraz bezpieczeństwa. Skutecznie obniżają również koszty użytkowania sprzętu.

produkcja siłowników

Z pewnością miarą inteligencji urządzenia jest jego przystosowanie do tzw. internetu rzeczy (IoT). Już dzisiaj do internetu rzeczy podłączone są miliardy urządzeń, uważa się jednak, że w najbliższych latach będzie ich przybywać w niespotykanym wcześniej tempie. Jeżeli zatem producenci siłowników nie chcą zniknąć z rynku, muszą tworzyć konstrukcje nadające się do instalacji w inteligentnych maszynach.

Jasna przyszłość pneumatyki

Zmiany związane ze zwiększaniem inteligencji urządzeń pneumatycznych nie są tylko planami na przyszłość, lecz rzeczywistością. Już dzisiaj sprzęt pneumatyczny należy uznać za nowoczesny,  w pełni dorównujący rozwiązaniom elektrycznym. Wydaje się zatem, że producenci siłowników nie mają się czego obawiać. Ich produkty są w stanie sprostać nowym potrzebom rynku, jednocześnie świetnie wypadając, jeżeli chodzi o potrzeby znane od lat.

Przede wszystkim sprzęt pneumatyczny zwykle jest tani w eksploatacji. Również jego zakup nie wiąże się z koniecznością dużego wydatkowania. Ze względu na prostą konstrukcję siłownika, jego cena nie jest wygórowana. Ponadto, siłowniki to urządzenia bardzo trwałe, z których często można korzystać długimi latami. Warunkiem jest jednak zakup sprzętu od dobrego producenta, który podczas produkcji siłowników korzysta z najlepszych materiałów. Istotny jest również wybór odpowiedniego sklepu, w którym fachowcy doradzą, jakie siłowniki są szczególnie warte uwagi.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *