fartuchy medyczne

Jak dopasować fartuch medyczny do kształtu ciała

Nie jeden z nas ma problem z dopasowaniem ubrań do swojej sylwetki. Każdy z nas zna ten problem. Często jest tak, że dana rzecz idealnie prezentuje się na manekinie, a na nas wisi jak na kołku. Poszczególne fasony ubrań dla jednych są wręcz idealne, dla drugich wręcz przeciwnie, nie pasują. Więc jak dobrać odpowiedni dla siebie fartuch medyczny?

Określ typ figury

Styliści wyodrębnili cztery typy figury jakie posiadamy. Każdy z nich ma swoje zalety oraz wady. To o nie można oprzeć dobranie idealnego fartucha medycznego, który będzie zarówno podkreślał atuty naszej sylwetki oraz maskował jej słabe strony. Oto typy figury i ich cechy charakterystyczne:

  • Jabłko – ten typ sylwetki wyróżniają rozbudowana klatka piersiowa, mocne ramiona, szerokie biodra oraz smukłe, drobne nogi, brakuje wcięcia w talii
  • Papryka – talia jest mało widoczna, charakteryzuje się szerokimi ramionami i biodrami, płaskim brzuchem oraz pośladkami, niekiedy wyraźnie zarysowanymi udami i łydki, wcięcie w talii niezauważalne
  • Klepsydra – można ją rozpoznać po proporcjonalnej sylwetce o szerokiej, rozbudowanej klatce piersiowej, pełnym biuście, widocznym wcięciu w talii oraz pełnych biodrach i nogach
  • Gruszka – cechuje się wąskimi ramionami, małym biustem oraz smukłą talią, natomiast posiada masywne, zaokrąglone uda i biodra

Co powinno znaleźć się w garderobie sylwetki typu jabłko

Kobiety postury jabłka powinny ubierać się w fartuchy medyczne oraz sukienki proste, które będą wysmuklać sylwetkę. Kolorystycznie, górne części ubrania jak koszule, należy wybierać w ciemniejszych tonacjach, gdyż nadadzą one delikatności. Aby urozmaicić swój wygląd można dobrać skórzany, szeroki pasek podkreślający talię.

fartuchy medyczne

Odzież medyczna dla pań z figurą papryki

Kobiety z tego typu sylwetką idealnie będą się prezentować w sukienkach lub dłuższych fartuszkach, które podkreślą talię. Również bardzo dobrze sprawdzą się tutaj spodnie z wysokim stanem. Śmiało można założyć koszule z długimi, szerokimi lub wąskimi rękawami oraz z trójkątnym dekoltem, który zmniejszy optycznie szerokość ramion.

Stroje medyczne dla figury klepsydry

Panie tego typu sylwetki powinny zakładać na siebie sukienki wcięte w talii. Również bardzo dobrze sprawdzi się tu pasek jako dodatek. Najbardziej dostosowane do tej sylwetki są proste spodnie oraz kolorowe koszule. Strój medyczny powinien mieć wyraźny krój i być bardzo dobrze dopasowany.

Odzież medyczna dla pań z posturą gruszki

Najlepiej będą się prezentowały luźne fartuchy medyczne, posiadające rękawy o długości ¾. Spodnie powinny być klasyczne, proste, wygodne, nieopinające ud. Bluzy czy koszule powinny być dopasowane ze względu na wąskie ramiona.

Wiele osób dobiera ubrania opierając się o kształt swojego ciała. Jedynym problemem jest dopasowanie swojej sylwetki do konkretnego typu. Gdy jednak tego dokonamy, zapewne z łatwością dopasujemy konkretny fartuch medyczny do swojej sylwetki.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *