Ile kosztuje inteligentny dom?

Inteligentny dom to nowoczesne rozwiązania, które ułatwiają życie domownikom, a przy tym okazują się oszczędne oraz ekologiczne. Posiadanie inteligentnego domu po prostu się opłaca – chociaż koszty instalacji są stosunkowo wysokie, można sporo zaoszczędzić każdego roku. Sterowanie telefonem czy aplikacją ze smartfona sprawia, że można mieć pełną kontrolę nad nowoczesnym domem nawet podczas wyjazdu czy pobytu w pracy.

Ile kosztują systemy nowoczesnego domu?

Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, jakie będą koszty instalacji w nowoczesnym domu. Są one bowiem ustalane na podstawie indywidualnej wyceny, powierzchni domu, zastosowanych w nim materiałów i możliwości, jakie widzi wykonawca. W dużej mierze zależy to także od zasobności portfela właściciela domu. Podstawowe wersje instalacji, które oferują sterowanie telefonem, mogą kosztować około 40 tysięcy złotych. Dla osób, które chcą korzystać z pełnej i rozbudowanej wersji systemu inteligentnego domu, wydatki mogą wynieść nawet do 100 tysięcy złotych.

Czy inteligentny dom się opłaca?

Mimo że systemy inteligentnego domu wydają się bardzo drogie, przynoszą realne oszczędności. Statystyki mówią, że wydatki poniesione na nowoczesne systemy mogą się zwrócić w przeciągu 10-15 lat użytkowania domu. Inteligentny dom przynosi nam mniejsze rachunki, a jednocześnie jest bezpieczny dla środowiska i zdrowia mieszkańców. Jeśli przy budowie domu dysponujemy odpowiednim budżetem i szukamy trwałych rozwiązań, warto pomyśleć właśnie o inteligentnych systemach.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *