Giętkie ekrany w telefonach – już są w produkcji

Technologia cały czas postępuje na przód, a więc już chyba nikogo nie dziwi fakt, że także elektryka rozwija się w zastraszającym tempie. W tej chwili możliwe są rzeczy, które były jeszcze nie do pomyślenia kilka lat temu. Obecnie specjaliści wielu dziedzin zakresu informatyki i elektroniki pracują nad tym, aby stworzyć pierwszy, giętki telefon na świecie. Z pewnością trzeba przyznać, że byłoby to niesamowite osiągnięcie i ogromna nowość w tej dziedzinie. Do tej pory, choć nowoczesne smartfony pojawiały się na rynku jeden po drugim, ich giętkie ekrany wciąż pozostawały jedynie w sferze marzeń!

Który telefon otrzyma giętki ekran samsung?

Technicy ujawnili, Galaxy Round spod flagi Samsunga będzie pierwszym telefonem na świecie, wyposażonym w giętki, całkowicie składający się ekran! Po rozłożeniu ma on mieć nawet 4,7 cala, co pozwoli na wygodne korzystanie z telefonu, a później, po złożeniu, wygodne umiejscowienie go w kieszeni lub torebce.

Jakie korzyści niesie za sobą giętki ekran?

Przede wszystkim nowoczesne smartfony marki Samsung, bez trudu będą mieścić się w nawet małych kieszeniach, czy torebkach. Po drugie ekran będzie można dowolnie zakrzywić, aby dobrać idealny kąt oglądania, co na pewno będzie bardzo interesującą opcją dla wszystkich tych, którzy na co dzień korzystają z telefonu bardzo dużo i oglądają na nim, zarówno filmy, jak i seriale. Telefon ten będzie o wiele łatwiej dopasowywał się, zarówno do dłoni użytkownika, ale i do podłoża, na którym będzie się znajdował.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *