Dieta w ciąży – czy warto?

Ciąża jest okresem w którym waga ciała znacznie się podnosi. Ma to oczywiście w większości biologiczne konsekwencje w postaci zwiększającej się masy ciała dziecka, jak i samego łożyska.

Bardzo częstym zjawiskiem jest jednak przybieranie na wadze znacznie więcej niż samej wagi dziecka.

Powody przybierania na wadze

Kobiety w ciąży myśląc, że i tak przytyją, często całkowicie porzucają trzymane wcześniej diety i zaczynają mniej odpowiedzialne odżywianie się, uważając, że odchudzanie w ciąży jest zwyczajnie niemożliwe. Po urodzeniu ma to konsekwencje w postaci nadmiarowych kilogramów , które niezwykle ciężko jest zrzucić.
Właśnie m.in. z tego powodu odpowiednia dieta w ciąży jest tak ważna.

Dlaczego dieta jest tak ważna?

Głównym powodem jest oczywiście zdrowy i poprawny rozwój dziecka, które jest całkowicie uzależnione od dostarczany przez mamę pokarmów. Złej jakości żywność może spowodować nieprawidłowy wzrost i rozwój poszczególnych jego organów.

Drugim powodem jest duży wzrost wagi kobiety, który po urodzeniu jest bardzo trudny do zniwelowania.

Czy odchudzanie w ciąży to tylko odpowiednia dieta?

Myli się jednak ten, kto twierdzi, że trzymanie diety to jedyny sposób na nieprzytycie podczas ciąży.

Warto w tym czasie stosować również inne metody, jak chociażby aktywność fizyczną – oczywiście o odpowiedniej intensywności – co pozwoli na zachowanie nie tylko dobrej figury ale i całkiem przyzwoitej kondycji. Istnieje również sporo opinii, że aktywność fizyczna bardzo dobrze wpływa na rozwój dziecka.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *