Aplikacje mobilne, czy są częściej używane niż desktopowe?

Ostatnimi czasy używanie aplikacji mobilnych stało się bardzo popularne. Głównie dlatego, że praktycznie każdy posiada smartfon pod ręką i posiadanie aplikacji na swoim telefonie, sprawia, że nie ma potrzeby tak często włączania komputera, aby sprawdzić to, czego akurat potrzeba.

Czy wszystkie aplikacje desktopowe można posiadać na telefonie?

W tej chwili znacząca większość ważnych aplikacji posiada swoją wersję telefoniczną. Jest to bardzo wygodne, zwłaszcza dla tych, którzy mają ciągle smartfon pod ręką i są na bieżąco z pojawiającymi się nowościami na rynku.

Dlaczego ludzie coraz częściej sięgają po aplikacje na swoich telefonach?

Przede wszystkim jest to bardzo wygodne. Posiadanie ważnych elementów na telefonie zapewnia zawsze szybki dostęp do aplikacji oraz możliwość użycia ich w dowolnej chwili. Wyobraźcie sobie na przykład, że musicie skorzystać z aplikacji, gdy jesteście poza domem i nie macie możliwości włączenia komputera. W tej chwili z pomocą przychodzi smartfon i wgrane na niego aplikacje.

Dodatkowo znaczna część aplikacji jest bezpłatna. Mowa tutaj o wielu mobilnych wersjach klasycznych aplikacji, za które na komputer zawsze należy zapłacić. W wersji mobilnej bardzo często znajdują się ich nieco okrojone wersje, które jednak doskonale sobie radzą z podstawowymi czynnościami. Chodzi tutaj na przykład o programy do podstawowego retuszowania swoich zdjęć, a także do kontrolowania swoich aktywności w social mediach. Za darmo można znaleźć także wiele gier i programów służących do odtwarzania muzyki.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *