Jakie są zarobki w branży informatycznej?

Powszechnie wiadomo, że specjaliści z branży informatycznej zarabiają niemałe kwoty. Wszystko to dlatego, że znających się na fachu specjalistów nie jest wcale tak wielu, a branża informatyczna to jedna z najszybciej rozwijających się na rynku.

W chwili obecnej każda rozwijająca się firma potrzebuje zatrudnionego na stałe informatyka, który sprawuje kontrolę nad systemem zabezpieczeń oraz funkcjonowaniem całej sieci firmy.

Jakie są przeciętne zarobki informatyka?

Oczywiście trudno powiedzieć, jakie dokładne są przeciętne zarobki informatyka, ponieważ wynagrodzenie zależne jest od miejsca, w którym pracuje oraz lat doświadczenia, które zgromadził podczas swojej pracy. Niemniej jednak można śmiało powiedzieć, że z reguły są to wynagrodzenia znacznie wyższe niż ogólna średnia krajowa.

Choć polscy informatycy nie mogą liczyć na tak wysokie wypłaty, co specjaliści z innych krajów Europy, z całą pewnością są to kwoty dochodzące nawet do kilkunastu tysięcy złotych.

Nie pozostawia to więc złudzeń, że branża informatyczna jest jedną z lepiej opłacalnych. Oczywiście, aby zostać cenionym informatykiem potrzeba lat edukacji oraz przede wszystkim bardzo dużo doświadczenia, które można zdobyć, pracując w firmach lub pracując na własny rachunek. Informatyk wcale nie potrzebuje stałego zatrudnienia. Specjaliści zatrudnieni w branży informatycznej zazwyczaj mogą pracować także z domu, ponieważ znaczna część zleceń w tej branży jest zdalna, co oznacza, że pracować można w dowolnym miejscu na świecie.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *