pokój dla dziecka

Jak urządzić młodzieżowy pokój dla dziecka, żeby był funkcjonalny i nowoczesny

Problemem wielu rodziców jest umeblowanie pokoju dla dziecka tak, żeby mógł mu służyć przez kilka następnych lat. Jest to spore wyzwanie, gdyż w zależności od wieku, oczekiwania pociechy mogą znacznie się od siebie różnić. Dobra organizacja i dopracowany plan aranżacji sprawią, że przestrzeń będzie funkcjonalna, nowoczesna i komfortowa dla dziecka w każdym wieku.

Wybór mebli do pokoju dla dziecka

Przed zakupem wyposażenia należy się zastanowić, co ma się znaleźć w młodzieżowym pokoju dla dziecka. Nawet jeżeli dziecko nie jest jeszcze w wieku szkolnym, warto zainwestować w biurko, przy którym będzie mogło czytać książki czy rysować. Lepiej od razu zakupić większe, żeby za kilka lat było równie komfortowe, gdy maluch podrośnie, a wtedy wymienić tylko krzesło dostosowane do wieku dziecka. Podstawowym elementem jest na pewno łóżko, które również może być większych rozmiarów, aby w przyszłości służyło nastolatkowi. Ponadto do młodzieżowego pokoju dla dziecka ważnym wyborem jest odpowiednia szafa na ubrania i szafki, które początkowo umiejętnie pomieszczą wszystkie zabawki, a następnie sprawdza się do przechowywania książek i przyborów szkolnych. Darmowe projekty pokoju dla dziecka, z których można skorzystać, będą szczególnie pomocne, jeżeli pomieszczenie jest trudne do zagospodarowania ze względu na metraż czy mało ustawne rozmieszczenie przestrzeni. Specjaliści od aranżacji nie tylko doradzą, ale naszkicują wstępny plan umeblowania, który może stanowić źródło inspiracji.

młodzieżowy pokój dla dziecka

Wystrój młodzieżowego pokoju dla dziecka

W kwestii wystroju wnętrza można nieco poeksperymentować, gdyż meble młodzieżowe dostępne są w różnorodnej stylistyce. Nie trzeba sztywno trzymać się wyznaczanych przez branżę trendów, lecz skupić się na tym, aby przestrzeń była dynamiczna i dostosowana do wymagań dziecka. Rozwiązaniem, które zyskało uznanie zarówno wśród rodziców, jak i nastolatków są tematyczne meble do pokoju dla dziecka. Kolekcja dla chłopca może składać się z kompletu wyposażenia z motywem sportowym lub motoryzacyjnym, natomiast dla dziewczynek ciekawą propozycją są meble młodzieżowe z subtelnym wzorem kwiatowym lub nawiązującym do mody. Dodatkowo dzięki usłudze darmowego projektu pokoju dla dziecka całe umeblowanie można dopasować do wymagań konkretnego pomieszczenia, aby stworzyć przestrzeń funkcjonalną i nowoczesną.

Czym się wyróżniają meble młodzieżowe?

Nowoczesne kolekcje zaprojektowane są w ten sposób, aby nie tylko ładnie się prezentowały, ale także były praktyczne. Przestronna szafa, łóżko z szufladą czy biurko wyposażone w dodatkowe półki to rozwiązania, które sprawdzą się w przypadku niewielkich pomieszczeń. Dodatkowo takie meble nawiązują formą i kolorem do motywu przewodniego, dlatego w przypadku zestawów dla dziewczynek fronty są zazwyczaj jasne, w pastelowych barwach, z ozdobnymi naklejkami, natomiast u chłopców królują żywsze kolory, co dodatkowo pobudza wyobraźnię w trakcie dynamicznych zabaw.

Share

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *